ארוחה לשבת בצהריים

יום החופשה השבועי לצד המסורת היהודית, בישראל ובתפוצות, הופך את ארוחת הצהריים ביום שבת לארוחה משפחתית, מפנקת, הנערכת בנינוחות וללא לחץ הזמן שמאפיין את שאר ימות השבוע.

הכנת אוכל לשבת כולה מתבצע לרוב מראש וכבר ביום שישי, לא רק בהקשר של שאלת הכשרות והמסורת, שכן גם משפחות חילוניות מתחברות לתרבות המשפחתית ולהנאה מיום המנוחה השבועי ללא טרחת ההכנות והבישול.

בעיקר בעונת החורף, אחת המנות האהובות והפופולריות במטבח הישראלי היא חמין. גם בתפריטי הזמנת אוכל וגם במתכונים ברשת ניתן לראות כי החמין אינו מנה אחידה, ותכולת הסיר והסגנון משתנים בהתאם לתרבות ולתפוצה וכמובן להעדפה אישית.

מה שמאחד ומשותף כל תבשילי החמין הוא העובדה כי מדובר בתבשיל קדירה המאחד קטניות ופחמימות לצד חלבון (בשר או עוף), המוכן בעיקרו מראש וזוכה להמשך בישול ואיחוד טעמים איטי לאורך שעות רבות, ומוגש חם לארוחת הצהריים המשפחתית.

 

חמין לשבת

 

בין סגנונות החמין השונים ניתן למצוא חמין מרוקאי העשיר בבשר שמן ובתבלינים ומבוסס על קטניות החיטה, חמין עיראקי המעודן מעט יותר, זוכה לזמן שהייה מקוצר יותר בתנור או על הפלטה במהלך השבת ונשען על בסיס של אורז, חמין פולני השואב את הצבעים והטעמים מקטניות השעועית והגריסים ומן הבישול הארוך, חמין צמחוני אשר מקבל את מנת החלבון מן הביצים הקשות בלבד- שדרוג עדכני מן השנים האחרונות לטובת קהילת הצמחוניים, חמין כורדי המשלב אורז וירקות עם כופתאות הקובה המפורסמות ועוד אין סוף אפשרויות המספקות אוכל מוכן וחם בשבת.

אין ספק כי מנת החמין היא מנת אוכל לשבת אהובה ובעלת פנים רבות, וחובבי החמין לא חוששים לנסות ולהתנסות בשלל המתכונים האפשריים.

  בחירת הכלי

חשוב מאוד להתחיל את ההכנה בכלי מתאים שישמש לכל השלבים. בשל ריבוי המצרכים והפריטים בחמין חשוב לבחור בכלי רחב הנותן לכל חלק במנה את מקומו ואין צורך לנבור ולהפוך את הסיר לשלייה של מרכיבים מן התחתית.

מעבר לתצורה, מומלץ לבחור בכלי חרס או ברזל כבד האוגר חום ועמיד בפניו למשך שעות ארוכות.

  בשר

מלבד במנת החמין הצמחוני, לבחירה של סוג הבשר ישנה השפעה מכרעת על טעם המנה כולה. חשוב כמובן לשלב בשר שאוהבים, אולם חשוב גם להתאים את הבשר למנה המתבשלת בבישול ארוך, לבחור בנתח שמן שיפריש מן השומנים שבו למנה, ובנתח סיבי שיתפרק בנוחות לסיר החמין.

ניתן ואף מומלץ בנוסף למנת הבשר לשלב עצמות מח שמפרישות טעם עשיר לכל מנה.

  אופן הבישול

חמין מניחים על פלטה חמה או לחילופין בתנור בחום נמוך. הפלטה מקרינה חום על חלקו התחתון של הסיר ולאורך זמן עשויה לגרום לתחתית חרוכה בעוד שהתנור יוצר מעטפת חום אחידה ושווה ועל כן הוא עדיף.

גם בהזמנת אוכל מוכן לשבת מחברות קייטרינג ומסעדות מומלץ לרכוש את מנת החמין במצב חצי מוכן ולהעמיד אותה לשעות אחדות בתנור לקבלת מנה חמה, מהבילה וטרייה בארוחת השבת.

 

 

הכנה של חמין איכותי וטעים דורשת זמן, ידע, השקעה ומאמץ, וזאת לצד חומרי גלם טריים ומעולים. אפשרות נוספת ליהנות מסיר חמין מהביל בצהרי השבת היא להזמין מחברת הקייטרינג המצוינת סלמון – המציעה אוכל של בית, מגוון וטעים, בהתאם לעונת השנה.

בסלמון תזכו למנות אהובות בטעמים ביתיים, באיכות בלתי מתפשרת ובמחירים הוגנים.