טיפים לבישול ואפיה של דגים

בין המנות הנפוצות במטבח הישראלי נמצאות מנות הדגים. שלל הסוגים וסגנונות ההכנה הופכים את הדגים למתאימים לכל סעודה, משתלבים כמתאבן, מנה ראשונה או מנה עיקרית, מככבים בתפריטים של אורח חיים בריא ואפילו בתוך קהילת הצמחונים ניתן למצוא את מי שעדיין מעניקים לדגים מקום של כבוד בתפריט.

אחד היתרונות הבולטים של דגים הוא שמדובר על אוכל מוכן במהירות, וניתן להגיש מנות דגים מושקעות ומעולות בזמן הכנה קצר יחסית. דגים ניתן להכין בבישול, בצליה, בטיגון, באפיה, בתחמיץ ואף להגיש חיים. דגים משתלבים מצוין עם ירקות טריים ומבושלים וזוכים לקטגוריה משלהם בתחום האלכוהול והיינות, ליצירת הארוחה המושלמת.

בין אם בוחרים בבישול ביתי מושקע או בהזמנת אוכל מוכן, הכלל החשוב ביותר במנות דגים הוא הטריות. דגים טריים יעלו בטעמם ובאיכותם פי עשרת מונים על מאכלי דגים קפואים, וזאת לצד יד מקצועית ואמונה על טיפול בדגים במטבח.

אופן ההכנה והטיפול בדג משתנה בין סוגי הדגים ועל פי אופי המנות, אולם בכל מקרה דורש דיוק ברמה גבוהה.

 

טיפים חשובים לעבודה במטבח עם דגים:

 

  • בישול דגים בישול דגים

הרוטב הוא מרכיב חשוב מאוד במתכוני דגים מבושלים. דג ברוטב חייב לזכות לרוטב סמיך ועשיר בטעם, ועם זאת לכמות רוטב מספקת שתאפשר הן את זמן הבישול הנדרש, את ספיגת טעמי הרוטב בדג ואת העסיסיות הנדרשת.

דגים המתאימים לבישול הם דגים יבשים יותר, ללא עור וללא שכבת שומן חיצונית.

  • בישול דגים אייקון דגים מעושנים

עישון דגים הוא אומנות ייחודית בתחום הקולינרי, אותה לא ניתן לייצר בתנאים ביתיים. דגים מעושנים זוכים לארומה ולעושר טעמים הנובע מגזרי העץ הנשרפים ויוצרים את העשן וזוכים לתהליך עישון בן שעות אחדות במעשנת. עישון דגים מצריך ידע וסבלנות ובחירה בדגים עסיסיים במיוחד.

קיימים מספר עסקים המספקים קייטרינג במרכז המתמחים בעישון דגים ומספקים מנות יוצאות דופן של דגים מעושנים.

  • אייקון של דג המחבת דגים מטוגנים

בין המנות הפופולאריות אותן ניתן למצוא בכל מסעדה נמצאים הדגים המטוגנים בשלל וריאציות. ניתן להגיש דגים מטוגנים כמתאבנים (סרדינים, נגיסי דג) או כמנה עיקרית.

מה שקובע את הקריספיות של המנה במקרה זה הוא עומק השמן שחייב להיות מותאם לאופי הדג וזמן הטיגון הנדרש לו. דגים מטוגנים נהוג להגיש לצד ירקות חיים המאזנים את השומניות.

 

 

 

חלק מהמנות דגים שתוכלו למצוא אצל סלמון אוכל ביתי

קציצות דגים געפילטע פישחריימה נילוססלונה

בית האוכל סלמון הוא בית עסק לשירותי קייטרינג במרכז המציג התמחות יוצאת דופן בדגים לסוגיהם. הזמנת אוכל מסלמון ניתן לבצע לצורך ביתי, לשבת ולחול, או בכמויות גדולות יותר לאירוח ולאירועים.

במקום מספר מנות דגל מובילות על בסיס דגים, בניהן: חריימה נילוס ברוטב פיקנטי, מושט מטוגן וקציצות דגים. כל המנות נעשות במקום מחומרי גלם טריים ואיכותיים בלבד ומוגשות לצד מגוון סלטים טריים ומבושלים ותוספות לבחירה.