מה הופך קייטרינג לקייטרינג איכותי?

הקולינריה תופסת חלק משמעותי יותר ויותר בחיינו. האוכל כבר מזמן לא נועד רק להשביע אלא לגרום לריגוש ולחגיגה בפה ובעיניים. אם אוכל הוא נושא בוער באינסטגרם ואם תכניות בישול בטלוויזיה רק הולכות ומתרבות, כנראה שאנחנו בעידן אחר לחלוטין מבחינה קולינארית.

האתגר שבהכנת אוכל מתאים לאירוע, כזה שייזכר לטובה ויגרום לתחושת חידוש וחגיגת טעמים רק הולך ועולה. לכן, היום כבר אי אפשר לעשות אן דן דינו בין מספר שירותי קייטרינג אלא לבחור את הקייטרינג שיספק לכם אוכל מוכן איכותי וברמה גבוהה.

האוכל צריך להיות טרי וטעים כמו אוכל ביתי ומצד שני לרגש ולחדש. איך לבחור את הקייטרינג המתאים?

שימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר

כפי שייננים מסוגלים בטעימה קטנה להגיד האם יין הוא איכותי ואפילו לספק מידע נרחב על היין והכנתו, כך גם אנשים רבים פיתחו בלוטות טעם רגישות, במיוחד לגבי איכות חומרי הגלם וטריותם.

חשוב לוודא שהקייטרינג עושה שימוש בחומרי גלם איכותיים וטריים בלבד.

אל תסתפקו בחומרי גלם קפואים או מעובדים – מגיע לכם ולאירוע שלכם יותר. בחרו קייטרינג שלא מתפשר על חומרי גלם אלא מכין את התבשילים והסלטים רק מירקות ופירות טריים ובשרים ודגים טריים מאוד.

בקייטרינג סלמון אחד הסודות לאוכל טעים ומעודן הוא אי התפשרות על חומרי הגלם.

שף מנוסה הבונה את המנות

כובע שף

כדי שצבא יתפקד היטב, צמרת הפיקוד צריכה להיות בנויה ממפקדים מנוסים, שועלי קרבות רציניים שהתנסו בכל תרחיש, כשתכנון הפעולות צריך להתבצע על ידם. כך גם במטבח.

את המנות של הקייטרינג צריך לבנות ולתכנן שף ולא אדם מן השורה שהחליט להקים קייטרינג. אותו שף צריך להכשיר את עובדי המטבח וללמד אותם להכין את המנות באופן מדויק.

אברהם סלמון שייסד את קייטרינג סלמון דאג להעביר את סודות המטבח שינק כל חייו לדורות הבאים. היום מפעיל את הקייטרינג הדור השלישי במשפחה כך שבכל הזמנת אוכל תקבלו אוכל איכותי שהוכן עם הרבה מאוד ידע וניסיון.

אסתטיקה ושוב אסתטיקה

 כפי שציינו קודם, מנות אוכל מככבות באינסטגרם וברשתות החברתיות בכלל כך שלנראות המנות יש חשיבות רבה. המנות צריכות להיות מעוצבות מתוך חשיבה, כשכל אלמנט במנה צריך להיות מסודר במקום המתאים.

צריך להיות שילוב נכון של צבעים ומרקמים. בקייטרינג סלמון מנה לא עוברת את המטבח אם אינה נראית היטב. ישנה מודעות רבה לכך שהיום טעם מצוין הוא תנאי הכרחי אך לא מספיק ליצירת מנה מעולה.

נגישות וזמינות

לא תמיד הכל מתוכנן חודשים מראש. ביקור לא צפוי של אורחים מחו”ל, לחץ מטורף בעבודה שנוחת פתאום לפני שהספקתם לבשל ועוד תרחישים רבים דורשים ארוחה מהיום למחר.

לכן, גם זמינות ונגישות חברת הקייטרינג חשובה. בדקו עד כמה החברה יכולה לעמוד בהזמנות דחופות. בחרו חברת קייטרינג קרובה אליכם.

אם אתם גרים באזור המרכז, חברת קייטרינג בפתח תקווה שעומדת בכל הקריטריונים האחרים וגם מגלה גמישות ויכולת לעמוד בלחץ זמנים מבלי לוותר על איכות תהווה יתרון.

מנות של בוטיק

דולמו וקובהמרק של סלמוןמהמנות של סלמון

מנות בוטיק ידועות בעידון שלהן, באיכות ובתשומת הלב הניתנת לכל רכיב במנה. מסעדות גורמה המגישות מנות בוטיק הן אלה שצריכות להיות המודל שלכם לבחירת חברת קייטרינג. במנות בוטיק האיכות עולה משמעותית על הכמות.

אלה מנות שגם אם הכמות אינה גדולה מרגישים עם סיומן תחושת שובע בגלל שילוב הטעמים והמרקמים וגם בגלל המראה, כי גם העיניים אוכלות… בקייטרינג סלמון ישנה הקפדה רבה על המנות תוך שימת דגש על איכותן ולא רק על הכמות.