אוכל מוכן לשבת – אפשר לנוח

את שבת כולנו אוהבים, בין שאנחנו דתיים ובין שלא. יום המנוחה השבועי, יום של שקט, של הנאה, של משפחה וחברים, ולצד זאת גם יום שדורש מאיתנו עבודה לא מעטה.

את העבודה הזאת מרביתנו משלימים ביום חמישי או שישי, בעבודה קשה במטבח הבית, מכינים את המטעמים האהובים על בני המשפחה, ובכל שבת צריכים לגוון עם משהו חדש, מאכל שונה מזה שהוגש בשבת שעברה.

ישנם בתים בהם האב הוא זה שמכין את האוכל לשבת, אך במרבית הבתים זוהי דווקא האם, שמגיעה אל כניסת השבת בשארית כוחותיה, ולא תמיד יכולה באמת ליהנות מהשבת עצמה, מההזדמנות שמעניקה לה השבת למנוחה.

את כל זה תוכלו לחסוך לעצמכם עם הזמנת אוכל מוכן לשבת, אותו תוכלו להזמין בכל שבת, או פשוט כשאין לכם כוח להכין בעצמכם.

 

 

מזמינים אוכל מוכן לשבת באופן קבוע, או מתי שצריך

הזמנת אוכל מוכן לשבת יכולה בהחלט להפוך להרגל קבוע, כך שבכל שבת תוכלו ליהנות ממגוון רחב של מאכלים, מנות מרכזיות, השלמות, סלטים וקינוחים טעימים, מבלי שהייתם צריכים לעמול עליהם אפילו דקה אחת.

מצד שני, אוכל ביתי מוכן לשבת יכול להיות גם אפשרות אחת נוספת שעומדת בפניכם כשאין לכם את הכוחות לעשות זאת בעצמכם.

אם הגעתם לסוף השבוע ואתם מרגישים שאין לכם את המשאבים הפיזיים והנפשיים לעמוד במטבח ולבשל לכל בני המשפחה, תוכלו להגיע לבית עסק קרוב המציע אוכל מוכן לבית ולהזמין את המאכלים האהובים עליכם ועל בני משפחתכם.

סלמון פוד מציעה לכן מגוון רחב של אוכל ביתי מוכן לסופ”ש ולימי חול, החל משניצלים ועד חמין בימי החורף הקרים.

 

אוכל לשבת אוכל לשבת אוכל לשבת אוכל לשבת אוכל מון לשבת אוכל לשבת אוכל לשבת

 

כדאי לדעת ממי מזמינים את האוכל

מן הסתם, אתם לבטח תרצו לדעת ממי אתם מזמינים את האוכל הזה, שכן בכל זאת מדובר באוכל שאותו אנו מכניסים לגופנו, וחשוב לנו לדעת שמדובר באוכל היגייני, טרי ובטוח לאכילה, מעבר לציפיות שלנו לאוכל טעים ויוצא דופן.

את הידיעה הזאת תוכלו לגבש לעצמכם בביקור שתעשו במספר בתי עסק, לבחון את הסביבה החיצונית בה הם פועלים, את המרחב הפנימי, ובלי להתבייש גם את המטבח עצמו.

כשתמצאו בית עסק שעונה על דרישותיכם, וגם מציע לכם את התפריט האהוב עליכם, תוכלו לבצע הזמנה ולראות האם מצאתם את הפתרון שיעמוד לרשותכם גם בשבת הבאה.

עניינים של כשרות שכדאי לקחת בחשבון

ככלל, אפשר לומר שכל בתי העסק הפועלים בישראל ואשר מציעים שירות של אוכל מוכן לשבת, נהנים מכשרות של הרבנות הראשית ואף של בד”צ או בית יוסף.

יחד עם זאת, בהחלט ישנם בתי עסק שאינם פונים לציבור הרחב, ודווקא מציעים מאכלים שאינם כשרים, או שפשוט פעילים גם במהלך השבת עצמה, ולכן אינם זכאים לכשרות.

בהיבט זה, אם חשובה לכם הכשרות אתם רוצים לבדוק את התעודה התלויה בבית העסק, ועל פי החוק על בית העסק לתלות את התעודה במקום מרכזי ובולט, ולוודא שתעודת הכשרות של העסק היא תעודה תקפה.

תעודות כשרות תקפות בדרך כלל לתקופה של שלושה חודשים, וכל רבעון יש לחדש אותה.

 

יש לכם שאלה? רוצים להזמין? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

אישור משרד הבריאות – יש דבר כזה, ואתם רוצים לוודא שהוא קיים

בנוסף לכך, כדאי לחפש תעודה המאשרת את פעילות העסק מטעם משרד הבריאות. על פי חוק רישוי עסקים, בתי עסק המציעים אוכל מוכן לשבת ואוכל בכלל, מחוייבים לפעול על פי כללי משרד הבריאות מבחינת המבנה עצמו, סידור המבנה, שמירת היגיינה ופרוטוקולים של התנהלות.

על אף שמשרד הבריאות אינו מבצע אכיפה יום יומית על בתי האוכל בישראל, לאישור כזה אכן יש תוקף וערך, בעיקר לאור העובדה שישנם בתי אוכל שכלל אינם אוחזים באישור כזה, ונמצאים במעין תהליך קבוע של השגת האישור, שלעולם לא מגיע.

בביקור בבית העסק, אתם בהחלט רוצים לבדוק האם יש למקום אישור של משרד הבריאות.

אם יש את האישור זה לאו דווקא אומר שמדובר בעסק היגייני ונקי, אבל אם אין את האישור, זו היא בהחלט נורת אזהרה שלא כדאי להתעלם ממנה.

מגוון המנות והאפשרות להציע גם את המנה האהובה עליכם

לעניין התפריט המוצע, מן הסתם ישנם מספר מנות בסיסיות שתוכלו למצוא בכל בית עסק המציע אוכל מוכן לשבת. מנות אלה יכללו מנות בשר שונות, אורז, קטניות מרכזיות וכדומה.

בבתי עסק מסויימים תוכלו למצוא גם מנות מיוחדות, בין שעל בסיס הקונספט של מנה משתנה משבת לשבת, ובין שעל בסיס מגוון רחב יותר המוצע באופן קבוע בכל שבת.

יחד עם זאת, אם מצאתם בית עסק שמציע תפריט רחב אבל בסיסי, ואתם אוהבים את הטעמים ואת רמת המקצועיות וההיגיינה, אתם בהחלט יכולים לפנות לבעל העסק ולהציע לו את המנה שאותה אתם רוצים.

במידה ומדובר במנה שגם לקוחות אחרים יכולים ליהנות ממנה, ייתכן מאוד שבעל העסק יבחר לאמץ את הרעיון ולהוסיף את המנה לתפריט.

 

ממולאיםעלי גפן
אריזת האוכל בצורה מקצועית ובכלים מתאימים

בהזמנת אוכל מוכן לשבת, הקפידו על כך שהאוכל נארז בצורה מקצועית, אטום לחלוטין ובצורה כזאת שתאפשר לכם להכניס את האוכל למקרר ולשכוח ממנו.

על אף שמדובר לכאורה בנושא מובן מאליו, מתברר שישנם בתי עסק המציעים את השירות, ואינם מקפידים להגיש אותו באריזות איכות.

אריזות אלה מובילות לשפיכת רטבים ואף פתיחת האריזה והתפזרות המזון. שימו לב שהאריזות סגורות, שהן חזקות ושהן מאפשרות לכם לעשות בהן שימוש לפחות ליומיים הקרובים של סוף השבוע.

אריזות פלסטיק הן הטובות ביותר בהיבט זה, אך גם אריזות קרטון בעלות ציפוי פולימרי פנימי יכולות להספיק.

הזמינו את הכמות שאתם צריכים, לא פחות ולא יותר

לבסוף, כדאי להתייחס לנושא הכמויות. כאשר אנו מגיעים לבית עסק המציע אוכל מוכן לשבת, אנחנו עשויים לחוות שכרון חושים ממגוון המנות וכמויות האוכל האדירות המוצגות בפנינו.

במצב זה, אנו עשויים לקנות הרבה יותר ממה שאנחנו באמת צריכים, ואוכל מוכן הוא לא בחינם. מן הסתם, לאורך השנים כבר הצלחתם לגבש תמונה מושלמת לגבי כמויות האוכל הדרושות לכם כדי להזין את המשפחה לאורך השבת, ואתם יודעים בדיוק כמה אוכל צריך.

הזמינו את הכמויות שאתם צריכים, ואם תרצו לגוון את המנות, הזמינו כמויות קטנות יותר מכל מנה.

גם אם מדובר עבורכם בכסף קטן, זריקת אוכל הוא עדיין מעשה לא נכון ולא מוסרי, אבל הוא בעיקר יכול להשפיע על שביעות הרצון שלכם להבא.

אפשר גם להקפיא ולהשתמש לאורך השבוע כולו

כאשר אנו זורקים אוכל שקנינו במיטב כספנו, ולא משנה האם מדובר בהרבה כסף עבורנו, נוצרת אצלנו תחושה של בזבוז ושל בחירות לא נכונות מצידנו.

בסוף השבת, עדיף שתרגישו שהייתם רוצים עוד, מאשר שתעמדו מול הפח ותשליכו חצי מהכמות שהזמנתם.

יחד עם זאת, זכרו שעומדת בפניכם האפשרות גם להשתמש באוכל למשך השבוע, ובמקרה כזה אתם רוצים להעביר את האוכל לכלי אחסון פלסטיק אטומים, ועל פי הצורך גם להקפיא חלק מן המזונות הרגישים, כך שניתן יהיה לשמור אותם לא רק למהלך השבוע, אלא אף מעבר לכך.

בהנחה שהאוכל הוכן במהלך סוף השבוע בו קניתם אותו, וזה מה שקורה בדרך כלל, האוכל יוכל להחזיק מעמד במקרר למשך מספר ימים, ובמקפיא למשך מספר שבועות נוספים.