אוכל מוכן – אוכל של בית, שלא צריך להכין

מזון הוא משאב חיים חיוני, אך מעבר לזה, מדובר באחת מהנאות החיים הגדולות ביותר. מצד אחד, הצורך להעמיד ארוחה על השולחן הוא צורך שרודף אחריו לכל אורך היום, ומצד שני אין לנו את הזמן, הכוח או החשק להכין את האוכל הזה בעצמנו.

המשימה הייתה קלה יותר לו יכולנו להכין את אותו האוכל, אוכל פשוט להכנה, ארוחה אחרי ארוחה, יום אחרי יום.

בפועל, חשוב לנו לגוון את האוכל אותו אנו אוכלים, להרחיב את מגוון המזונות שאנו מכניסים לגופנו ולהקפיד על כך שמדובר באוכל שהוא גם בריא אבל גם מאוד טעים.

על אף שישנם פתרונות רבים שיכולים להקל על עבודת המטבח, הפתרון הטוב ביותר בהיבט זה הוא דווקא אוכל מוכן.

 

אוכל מוכן איכותי, היגייני וטעים

העניין הוא שהרעיון של אוכל מוכן, מעלה אצל רבים מאיתנו מחשבות על איכות, ניקיון ורמת הבריאות של האוכל, ולא בכדי.

בישראל פועלים אלפי בתי עסק המציעים אוכל ביתי מוכן מכל הסוגים, ורבים מהם אינם פועלים על פי הסטנדרטים הנדרשים של היגיינה.

יחד עם זאת, שלילת האפשרות של אוכל ביתי מוכן בגלל אותם בתי עסק תהיה כמו שלילת כל חנויות הבגדים בגלל שבחלקן נמכרים בגדים מבדים זולים ובאיכות תפירה גרועה.

בישראל פועלים גם בתי עסק רבים המציעים תפריטים עשירים ומגוונים של אוכל בריא והיגייני, אותו מכינים במטבחים מאובזרים ומתוחזקים היטב, ועל פי מתודולוגיות מובנות של ניקיון ושמירה על טריות המזון.

ג'חנון מוכן

איך תבדקו את רמת ההיגיינה של האוכל שאתם קונים?

המשמעות של הדברים היא, שהאפשרות של אוכל מוכן היא לחלוטין לא אפשרות שאתם רוצים לשלול באופן אוטומטי, אבל אתם בהחלט רוצים לדעת היטב ממי אתם מזמינים את אותו האוכל, ולוודא שמדובר בעסק שמכבד גם את עצמו וגם את לקוחותיו.

מן הסתם, האפשרות של הגעה אל בית העסק עם קיט מעבדה שאיתו תוכלו לבדוק את איכות המזון היא אינה אפשרות ריאלית, אבל אתם בהחלט יכולים להיעזר במספר רמזים כלליים, שיכולים להצביע על רמת המקצועיות של אותו בית העסק.

בחינת סביבת הפעילות החיצונית של העסק

תחילה יהיה זה נכון מבחינתם לבדוק את סביבת ההתנהלות של העסק, והכוונה היא לא רק למרחב הפנימי, אלא גם למרחב החיצוני המקיף אותו.

וודאו כי המקום נקי, שאין בו ריחות לא נעימים, שפחי הזבל אינם מלאים, שחתולים אינם מסתובבים באזור בכמויות, ושבית העסק אינו ממוקם על ציר תחבורה ראשי.

עסק שמלכתחילה בוחר מבנה הממוקם בציר תחבורה ראשי, בסביבה רועשת ומלוכלכת, הוא עסק שמלכתחילה לא חושב על נושא ההיגיינה אלא אך ורק על נושא הרווח הכספי.

היגיינה מסביב למבנה הוא הרמז הראשון ואולי אחד החשובים שבהם, שיכול להצביע על האופן בו תופס אותו בית עסק את נושא ההיגיינה בפעילותו.

 

מעוניינים להזמין אוכל מוכן? מוזמנים להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם! 

בחינת המרחב הפנימי של העסק

שנית, אתם רוצים לבחון את המרחב הפנימי של עסק המציע אוכל מוכן ללקוחותיו. אין הכוונה לכך שהמקום צריך להיות מעוצב על פי צו האופנה האחרון בעולם עיצוב הפנים, והמבנה בהחלט יכול להיות גם מיושן, פשוט וצנוע.

מה שאתם כן רוצים לבדוק זה את האופן בו מתוחזק מרחב העבודה וההגשה ללקוחות. אם אתם מרגישים צורך בכך, בקשו להיכנס למטבח ולבחון את הדברים בעצמכם.

ייתכן שתראו שם מראות שאינכם רגילים להם בבית, כמו רצפה רטובה, אך אין זה אומר שמדובר בחוסר היגיינה.

רמזים שאתם רוצים לבדוק כוללים הנחת אוכל על הרצפה, אביזרים, כלים או פריטי ציוד מלוכלכים בשומן, כתמים וכדומה, רצפה מלוכלכת, חוסר סדר, היעדר מרחב עבודה מתאים וכדומה.

 

שעועית מוכנה

אפשר ורצוי גם להציץ במטבח העסק

מטבח מסחרי של עסק המציע אוכל מוכן ללקוחותיו, חייב לעמוד בסטנדרטים גבוהים הרבה יותר מאשר המטבח הביתי הטיפוסי, ומבט חטוף במטבח העסק יוכל לספר לכם המון על טיב המוצר שהוא מגיש.

גם מרחב השירות וההגשה ללקוחות יכול לספר לכם על העסק. מידת הניקיון, המרווח, נוכחות של כלי הגשה נפרדים לכל אחד מסוגי המזון, משטחי עבודה נקיים וכדומה, כל אלה הם רמזים שתוכלו לעבד במוחכם בתוך שניות ספורות ולגבש את הרושם שלכם על העסק.

אל תנסו להתווכח עם הרושם הזה, או לשכנע את עצמכם שהוא שגוי. סמכו על האינטואיציה שלכם.

בחינת התפריט ומגוון המנות המוצעות

בהמשך לכך, אתם רוצים לבדוק את מגוון המנות שמציע בית העסק. מגוון גדול יכול להצביע על ערך יסוד של אותו עסק, ערך של מתן מענה הולם לכל לקוחותיו במטרה לענות על כל מגוון הטעמים של לקוחות העסק.

בתי עסק המציעים תפריט מאוד בסיסי ומצומצם של אוכל מוכן, הם בתי עסק שאומרים ללקוחותיהם “זה מה יש, תבחרו”, וגישה כזאת יכולה להצביע גם על היבטים אחרים בהתנהלות השוטפת של העסק.

אם חשוב לכם הנושא של כשרות, בדקו שתעודת הכשרות תלויה ומעודכנת, וכמו כן נסו לאתר אישור של משרד הבריאות.

מרבית בתי העסק שמציעים אוכל ביתי מוכן יתלו את אישור משרד הבריאות מתוך ידיעה ברורה שמדובר בנושא שמעניין את לקוחותיהם.

לנסות, לטעום ולקבל חוות דעת מכל בני מהשפחה והאורחים

לבסוף, יהיה עליכם פשוט לנסות את הדברים. גם אם לא הכל נראה לכם מושלם, ויש כמה ריג’קטים שמצאתם בעצמכם, ייתכן שאתם עדיין מרגישים שאפשר לתת הזדמנות, גם אם בתחילה בכמויות קטנות.

הזמינו את המאכלים האהובים עליכם, בדקו כיצד הם נמזגים לאריזות וכיצד הם נארזים, שכן גם אלה יכולים לסייע לכם לגבש את עמדתכם על בית העסק.

לבסוף, כשאתם מגיעים לביתכם ועורכים את הארוחה עם כל בני המשפחה, קבלו חוות דעת מכל בני המשפחה לגבי טעם האוכל, מידת הטריות שלו וכדומה. בשלב הזה, תוכלו כבר לגבש את עמדתכם הסופית לגבי אותו בית העסק.

האפשרות של אוכל מוכן קיימת, וכעת גם עבורכם

אם תעשו את הדברים בצורה יסודית ונכונה, תוכלו בהחלט להגיע להחלטה משקפת ואותנטית על בית העסק, ולאורך זמן תוכלו להתרשם מהאוכל שאתם קונים בו, כדי לוודא שהרמה שאותה זיהיתם בתחילה נשמרת לאורך זמן.

כעת, תוכלו לחסוך לעצמכם שעות עבודה רבות במטבח, וליהנות מהזמנת אוכל מוכן שהוכנו על ידי שפים וטבחים מקצועיים.

תוכלו לאמץ את הרעיון על בסיס קבוע לאורך כל השבוע, תוכלו לבחור באפשרות זו רק לסופי שבוע, או אולי רק לחגים ולאירועים בהם אתם מארחים אורחים רבים.

בכל מקרה, כעת אתם יודעים שאפשרות זו עומדת בפניכם, ואתם גם בטוחים בבחירות שעשיתם סביבה.

מחשבות אחרונות

לבסוף, חשוב לזכור דבר אחד: אם מצאתם בית עסק שאינו מוצא חן בעיניכם, ישנם בתי עסק אחרים המציעים פתרונות של אוכל ביתי מוכן, ואל לכם להסיק מסקנות לפני שניסיתם כמה מהם.

ייתכן בהחלט שבאזור המגורים שלכם יש בעיה תרבותית כלשהי עם בתי העסק המציעים את השירות, אבל לפני שאתם מקבלים החלטה סופית, כדאי לבדוק כמה מהם.

הסטטיסטיקה אומרת שלפחות כמה מהם יוכלו להציע לכם בדיוק את האוכל שאתם אוהבים וברמת ההיגיינה שלה אתם מצפים.

 

קייטרינג סלמון